PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [ 8. KOLEJKA ]

20 stycznia 2019

W 1. lidze BLS(K) po zakończeniu fazy grupowej, rozpoczęła się faza play-off.

Drużyny grały systemem 1 vs 4, 2 vs 3 oraz 5 vs 8, 6 vs 7.

W pierwszym meczu półfinałowym zagrały drużyny Gotowe na Wszystko vs DIGI A, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce. 1. seta dobrze zaczęły DIGI A od prowadzenia 3:0, ale Gotowe szybko doprowadziły do remisu 5:5. Przy stanie 8:6 dla drużyny DIGI A w polu serwisowym stanęła Natalia Sikorska, która bardzo dobrą zagrywką pozwoliła swojej drużynie odskoczyć na kilka punktów. Nawet wzięty czas przez Gotowe przy stanie 11:6 nie wybił tej zawodniczki z rytmu, która w polu serwisowym stała do stanu 15:6 !!! Kiedy wydawało się, że jest już po secie drużyna Gotowe zaczęła odrabiać straty kilkoma seriami po kilka punktów (16:10, 20:16). Czas wzięty przez DIGI A nie wybił przeciwniczek z rytmu, które nadal punktowały 20:18. Udało się nawet wyrównać przy stanie 21:21. Mało tego, drużyna Gotowe wyszła nawet na prowadzenie 22:21 zmuszając rywalki w tym momencie do wzięcia 2. czasu. Raz jedna, a raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Ostatecznie seta na przewagi do 25 pkt. wygrały DIGI A. 2. seta dobrze zaczęły DIGI A prowadząc 3:0. Ale po chwili było już 6:3 dla Gotowych, które zmusiły przeciwniczki do wzięcia czasu. Pomógł on bo wynik wyrównał się przy stanie 10:10, a nawet drużyna DIGI A wyszła na prowadzenie 11:10 zmuszając tym razem rywalki do wzięcia czasu. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt i było bardzo równo (16:16, 19:19). Przy piłce setowej dla drużyny DIGI A (24:23), ich rywalki proszą o czas. Nie wybił on z rytmu DIGI, które wygrywają seta do 23 pkt. Początek 3. seta był wyrównany (3:3). Od tego momentu zaczęła zaznaczać się przewaga drużyny DIGI A, która prowadziła (8:6, 13:8). Gotowe przy stanie 14:8 proszą o czas. Zwycięstwo w tej partii jak i w całym meczu wymykało się im z ręki. Zaczęły grać dużo lepiej i zbliżyły się do przeciwniczek na 3 pkt (16:13). Niestety DIGI A ponownie odskoczyły na bezpieczną odległość prowadząc już 21:14. Gotowe wykorzystały 2. czas. Znowu zaczęły grać lepiej ale było już trochę za późno na zniwelowanie całej przewagi. Przy stanie 24:20 zmusiły jeszcze drużynę DIGI A do wzięcia czasu. Set kończy się do 21 pkt. i całe spotkanie 3:0 dla drużyny DIGI A, która tym samym awansowała do finału ligi BLS(K). MVP meczu została przyjmująca Joanna „ BORO” Borowska z drużyny DIGI A.

W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny Nieznajome vs RYSIE, które zajęły odpowiednio 1 i 4 miejsce. 1. set przebiegał zdecydowanie pod dyktando drużyny Nieznajome, która bardzo pewnie wygrała do 10 pkt. Zapowiadał się szybki mecz, ale w 2. secie drużyna RYSIE zaczęła grać zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej partii. Niestety nie wystarczyło to na świetnie dysponowane tego dnia przeciwniczki, które wygrały seta do 19 pkt. W 3. secie drużyna RYSIE nie nawiązała już takiej walki jak w 2 . secie i przegrała seta do 16 pkt i całe spotkanie 0:3. MVP meczu została przyjmująca Iwona Hardiej-Stępień z drużyny Nieznajome.

W kolejnym meczu zagrały drużyny DIGI B vs Fuksje NBP, które zajęły odpowiednio 5 i 8 miejsce. Początek 1. seta był wyrównany (3:3). Ale w tym momencie drużyna NBP zdobyła kolejno 7 pkt.(10:3) !!! Przewaga rosła jeszcze bardziej i set kończy się do 14 pkt. Początek 2. seta podobnie jak w poprzedniej partii był wyrównany (3:3). Drużyna NBP odskoczyła jednak na kilka punktów i prowadziła już 10:5. DIGI jednak szybko wyrównały (10:10). Obie drużyny grały bardzo równo. W końcówce seta DIGI B prowadziły 22:20 ale od tego momentu ich rywalki zdobyły kolejno 5 pkt. i wygrały seta wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:0 w meczu. 3. set był najbardziej wyrównanym setem w tym meczu. Obie drużyny grały punkt za punkt. Końcówka seta tym razem należała do drużyny DIGI B, która wygrała do 23 pkt. 4. set to bardzo dobry początek Fuksji, które prowadziły 7:2. Ale w to co stało się w tym momencie aż trudno uwierzyć. Drużyna DIGI B zdobyła aż 14 pkt. z rzędu !!! Z wyniku 7:2 zrobiło się 7:16 !!! Myślę, że może to być rekord w lidze. Kiedy przewaga wzrosła jeszcze bardziej (11:23) i wydawało się, że jest już po meczu, drużyna NBP nie podłamała się i zaczęła stopniowo odrabiać straty. Tym razem to one zdobyły kolejno 7 pkt. i było już tylko 18:23. Ostatecznie set kończy się wygraną DIGI B do 21 pkt. Tie-breaka dobrze zaczęła drużyna NBP, która prowadziła 4:1. Do zmiany stron było 8:4. Po zmianie stron DIGI B zaczęły odrabiać straty i zrobiło się już tylko 11:9. Ale przewaga utrzymała się już do końca seta, który kończy się do 12 pkt. dla drużyny NBP. MVP meczu została wybrana Ela Dzioba z drużyny Fuksje NBP.

W ostatnim meczu spotkały się drużyny FightŁapy vs Desperatki, które zajęły odpowiednio 6 i 7 miejsce. 1. set był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały bardzo dobrze. Natomiast w trudnych momentach ratowały się czasami na żądanie. Końcówka seta należała do FightŁap, które wygrały na przewagi do 25 pkt. W 2. secie obraz gry nie zmienił się. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi. Ponownie jednak końcówka należała do FightŁap, które tym razem wygrały do 22 pkt. 3. set to już zdecydowane prowadzenie FightŁap, które pewnie wygrały do 17 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu została przyjmująca Justyna Adamska z drużyny FightŁapy.