20 stycznia 2019

PODSUMOWANIE 2.LIGI BLS [ 8. KOLEJKA ]

W 2. lidze BLS po zakończeniu fazy grupowej, rozpoczęła się faza play-off.

Drużyny grały systemem 1 vs 4, 2 vs 3 oraz 5 vs 8, 6 vs 7.

W pierwszym meczu półfinałowym zagrały drużyny Copy Zone vs Hawajska, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce. Wydawało się, że będzie to wyrównany mecz, ale tak jednak nie było. Cały mecz przebiegał pod dyktando jednej drużyny – Copy Zone. Pewnie wygrane sety odpowiednio do 14 pkt., 20 pkt. i 18 pkt. pozwoliły drużynie Copy Zone spokojnie oczekiwać na wynik drugiego półfinału. MVP meczu został Arkadiusz Puławski z drużyny Copy Zone.

W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny PTM Fitland Wyszków vs Fatality, które zajęły odpowiednio 1 i 3 miejsce. Faworytem tego spotkania był lider po fazie grupowej czyli drużyna PTM z Wyszkowa. Podobnie jak w meczach fazy grupowej tak i teraz nie dała najmniejszych szans swojemu rywalowi. Pewna wygrana w 3 setach odpowiednio do 18 pkt., 19 pkt. i 15 pkt. pozwoliła drużynie awansować do finału. MVP meczu został rozgrywający Przemysław Czerwiński z drużyny PTM Fitland Wyszków.

W trzecim meczu zagrały drużyny Ryk Dzika Team vs Och Team, które zajęły odpowiednio 6-7 miejsce. 1. set przebiegał pod dyktando drużyny Och Team, która pewnie wygrała seta do 14 pkt. W 2. secie Ryk Dzika Team zagrał dużo lepiej, ale nie wystarczyło to aby pokonać przeciwnika. Tym razem przegrali seta do 19 pkt. Jednak to co nie udało się w poprzednich partiach, udało się zrealizować w 3. secie. Drużyna Ryk Dzika Team po dobrej grze pokonała rywala do 20 pkt. W 4. secie drużyna Och Team wróciła na właściwe tory i pewnie wygrała seta do 18 pkt. i całe spotkanie 3:1. MVP meczu został Malinowski.

W czwartym meczu miały zagrać drużyny TAK WOŁOMIN vs Św. Anna, które zajęły odpowiednio 5-8 miejsce. Ostatecznie mecz został oddany walkowerem przez drużynę z Wołomina.