Your browser doesn't support canvas!

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [ 9. KOLEJKA ]

6 lutego 2019

W finale 1. Ligi BLS(K) zagrały obrończynie tytułu z poprzedniego sezonu Nieznajome vs DIGI A, dla których awans do finału był dużym sukcesem. 1. seta z wysokiego C rozpoczęły Nieznajome prowadząc 4:0. Ale drużyna DIGI A szybko zdobyła kolejno 3 pkt (4:3). Nieznajome bardzo dobrą zagrywką odrzuciły rywalki od siatki i zdobywały kolejne punkty (8:4). Przy stanie 10:4 drużyna DIGI A poprosiła o czas. Ale rywalki kontynuowały dobrą grę i oddaliły się jeszcze bardziej (13:5, 16:9). Przy stanie 19:9 drużyna DIGI A bierze 2. czas ale nie zmienił on obrazu gry i przegrały seta do 15 pkt. W 2. secie zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę DIGI A niż w 1. secie. Zaczęły grać dużo lepiej i pewniej prowadząc od początku seta (2:0, 6:3). Nieznajome wyrównały przy stanie 7:7 a nawet wyszły na prowadzenie 10:7 zmuszając tym samym rywalki do wzięcia czasu. DIGI A wyrównały i od tego momentu drużyny grały punkt za punkt (13:13, 15:15). Kiedy Nieznajome odskoczyły na 3 pkt. (18:15) drużyna DIGI A poprosiła o 2. czas. Wiedziały, że nie mogą pozwolić rywalkom „złapać wiatr w żagle”. Niestety przeciwniczki zaczęły zwiększać swoją przewagę (22:17) i świetną grą w końcówce wygrały seta do 20 pkt. 3. set to już popis drużyny Nieznajome, które od początku narzuciły swoje warunki gry prowadząc 7:1 !!! Nawet brane czasy oraz przeprowadzane zmiany przez drużynę DIGI A nie zmieniły obrazu gry. Nieznajome pewnie zmierzały po kolejny już tytuł mistrzowski zwiększając przewagę (16:5).Ostatecznie seta wygrały do 16 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu została przyjmująca Iwona Hardiej-Stępień z drużyny Nieznajome. Drużyna Nieznajome po raz kolejny obroniła tytuł mistrzowski. GRATULUJEMY !!! Duże brawa należą się również drużynie DIGI A za bardzo dobry sezon i awans aż do finału ligi.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny RYSIE vs Gotowe na Wszystko. Obie drużyny znały się bardzo dobrze więc zapowiadał się wyrównany mecz. Początek 1. seta zdawał się to potwierdzać (3:3, 6:6). Ale od połowy seta nieznaczną przewagę uzyskały RYSIE prowadząc (14:12, 16:13). Gotowe dość szybko doprowadziły do remisu przy stanie 17:17. Od tego momentu raz jedna a raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie (18:17, 18:20). Końcówka seta należała do Gotowych, które od stanu 21:21 zdobyły kolejno 4 pkt. i wygrały seta. Początek 2. seta był bardzo wyrównany (4:4, 7:7). Ale od tego momentu coś zacięło się w grze drużyny RYSIE. Natomiast drużyna Gotowe zaczęła grać coraz lepiej zwiększając przewagę (12:8, 15:8). Drużyna RYSIE wzięła jeszcze czas przy stanie 19:8 ale nie zmienił on obrazu gry i set kończy się do 13 pkt. W 3. secie drużyna RYSIE wzięła się do odrabiania strat (3:1, 6:3). Ale to wszystko na co było stać RYSIE w tym meczu. Gotowe zdobyły kolejno 5 pkt. z rzędu i wyszły na prowadzenie 8:6. Ich przewaga wzrosła jeszcze bardziej (13:7, 16:9). Ostatecznie wygrały seta do 15 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu została Martyna Kwiatkowska z drużyny Gotowe na Wszystko. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Gotowe już kolejny sezon z rzędu utrzymuje się na podium. Tym razem na najniższym stopniu podium. GRATULUJEMY !!! Natomiast drużyna RYSIE po raz drugi z rzędu zajmuje 4 miejsce. Może do trzech razy sztuka …

W meczu o 5 miejsce spotkały się drużyny Fuksje NBP vs FightŁapy. Od początku inicjatywę przejęły FightŁapy, które prowadziły (6:2, 8:4). Przy stanie 12:4 drużyna Fuksji NBP poprosiła o czas. Niestety nie poprawił on ich gry a przewaga FightŁap cały czas wzrastała i set kończy się do 13 pkt. 2. seta od bardzo wysokiego prowadzenia zaczęły Fuksje NBP. Wynik 7:1 mógł zrobić wrażenie. Nawet czas wzięty przez FightŁapy nie wybił Fuksji z rytmu, które utrzymywały wysoką przewagę (16:10). Ale wszystko zmieniło się gdy w polu serwisowym stanęła Klaudia Komacka, która bardzo dobrą zagrywką zmusiła rywalki do wzięcia czasu przy stanie 16:15. Niestety przerwa nie wybiła z rytmu zawodniczki FightŁap, która dała swojej drużynie prowadzenie 17:16 ( 7 pkt. z rzędu !!! ). Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt. Seta wygrały FightŁapy na przewagi do 26 pkt. W 3. secie FightŁapy odskakiwały na kilka punktów po czym Fuksje szybko wyrównywały (3:1, 3:3, 8:4, 8:8). Kiedy Fuksje NBP wyszły na prowadzenie 15:13 ich rywalki poprosiły o czas. Znowu zrobiło się równo przy stanie 18:18. Podobnie jak na początku seta na prowadzenie wyszły FightŁapy 22:20 zmuszając przeciwniczki do wzięcia czasu. Przewaga utrzymała się i set kończy się do 23 pkt. a cały mecz 3:0. MVP meczu została rozgrywająca Eleonora Radel z drużyny FightŁapy.

W meczu o 7 miejsce rywalizowały drużyny DIGI B vs Desperatki. Drużyny wyszły na parkiet mocno skoncentrowane. 1. set to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Jednak końcówka seta należała do drużyny Desperatek, która wygrała do 22 pkt. W 2 .secie od początku zaznaczyła się wyraźna przewaga Desperatek, które kontrolowały przebieg tego seta aż do końca, którego pewnie wygrały do 17 pkt. W 3. secie obie drużyny toczyły zażartą walkę punkt za punkt. Drużyna DIGI B aby pozostać jeszcze w tym meczu musiała wygrać tego seta. Grały dużo lepiej niż w poprzednich setach, ale niestety tego dnia musiały uznać wyższość drużyny Desperatek, które wygrały końcówkę seta do 23 pkt i całe spotkanie 3:0. MVP meczu została rozgrywająca Magda Turkot z drużyny Desperatki.