Your browser doesn't support canvas!

PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 9. KOLEJKA ]

6 lutego 2019

W finale 2. Ligi zagrały drużyny PTM Fitland Wyszków vs Copy Zone. Faworytem tego meczu była drużyna z Wyszkowa, która bardzo pewnie wygrała fazę grupową, tracąc w niej zaledwie 1 seta ( w 7 meczach !!! ). Ale już 1. set pokazał, że drużyna Copy Zone nie jest na straconej pozycji. Pewne prowadziła od początku seta ( 4:2, 12:8, 16:11). Przy stanie 17:11 drużyna z Wyszkowa prosi o czas (chyba po raz pierwszy od początku ligi). Niestety nie zmienia on obrazu gry i przewaga Copy Zone utrzymuje się do stanu 23:17. Kilka bardzo dobrych zagrywek przyjmującego Krystiana Kruka z Wyszkowa zmusza tym razem do wzięcia czasu drużynę Copy Zone. Mimo bardzo dobrej końcówki w wykonaniu drużyny z Wyszkowa nie udaje się im wygrać seta, którego przegrali do 22 pkt. Porażka w 1. partii bardzo podrażniła lidera, który 2. seta zaczął z wysokiego C prowadząc 5:1. Ale drużyna Copy Zone była bardzo czujna i szybko doprowadziła do stanu 6:5. Niestety to był jedyny zryw na jaki było stać Copy Zone w tym secie. Drużyna PTM szybko odjechała rywalowi na kilka punktów zmuszając ich do wzięcia czasu przy stanie 11:6. Wyszków kontrolował już przebieg seta (16:10, 20:12, 23:15), który kończy się do 17 pkt. 3. seta od prowadzenia 3:0 rozpoczął Copy Zone. Mecz wyrównał się przy stanie 7:7. Od tego momentu drużyna Copy Zone zaczęła uzyskiwać stopniowo przewagę i przy stanie 13:9 zmusiła drużynę z Wyszkowa do wzięcia czasu. Niestety po przerwie przewaga Copy Zone wzrosła jeszcze bardziej (16:9, 19:10, 23:12). Set kończy się wygraną Copy Zone do 16 pkt. Mało kto spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Faworyt stał pod ścianą. W 4. secie Wyszków wystawił do gry podstawową „6”. Od początku seta byli bardzo skoncentrowani i pewnie prowadzili (3:1, 8:2). Przewaga wzrosła jeszcze bardziej (16:8, 20:12). Seta wygrali z dużą przewaga do 14 pkt., doprowadzając tym samym do tie-breaka. W 5. secie drużyna z Wyszkowa kontynuowała dobrą grę prowadząc od początku (3:0, 5:1, 8:5). Po zmianie stron przy wyniku 10:5 drużyna Copy Zone prosi jeszcze o czas. Niestety nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki z Wyszkowem, który wygrał seta do 8 pkt. i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został przyjmujący Krystian Kruk z drużyny PTM Fitland Wyszków.
Można śmiało powiedzieć, że był to mecz godny finału, stojący na bardzo wysokim poziomie i dostarczający kibicom mnóstwo emocji. Dzięki temu zwycięstwu drużyna PTM Fitland Wyszków w przyszłym sezonie zagra w 1 . lidze BLS !!! GRATULUJEMY !!! Ale brawa i gratulacje należą się również drużynie Copy Zone, która zagrała świetny mecz i uzyskała prawo gry w turnieju barażowym o 1. Ligę BLS. POWODZENIA !!!

W meczu o 3. miejsce zmierzyły się drużyny Fatality vs Hawajska. Zapowiadał się bardzo wyrównany mecz ponieważ podczas fazy grupowej obie drużyny stoczyły zacięty pojedynek. Trzy z czterech setów kończyły się wówczas na przewagi. 1. set zapowiadał, że tak będzie i tym razem. Końcówka seta należała do Hawajskiej ,która wygrała do 21 pkt. 2. set to walka punkt za punkt. Obie drużyny grały bardzo dobrze. Ale i tym razem seta na przewagi do 23 pkt. wygrała Hawajska. 3. set to już zdecydowana przewaga drużyny Hawajska, która pewnie wygrała do 16 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu został wybrany Michał Ziółkowski z drużyny Hawajska. Dzięki wygranej drużyna Hawajska uzyskała prawo gry w barażach o 1. Ligę BLS. POWODZENIA !!!

W meczu o 5. Miejsce spotkały się drużyny Św. Anna vs Och Team. Początek 1. seta to pewne prowadzenie Św. Anny (3:0, 7:2). W tym momencie drużyna Och Team poprosiła o czas. Niestety przewaga Św. Anny wzrosła jeszcze bardziej (16:6). Wydawało się, że sytuacja jest beznadziejna i jest już po secie. Ale nie dla drużyny Och Team, która zaczęła stopniowo odrabiać straty (16:10, 19:15). Udało się wyrównać przy stanie 21:21, a chwilę później nawet mieć piłkę setową przy stanie 24:25. W tym momencie drużyna Św. Anna poprosiła o czas. Niestety nie wybił on przeciwnika z rytmu i seta wygrał Och Team do 24 pkt. 2. seta od prowadzenia 2:0 zaczęła drużyna Św. Anny. Ale od stanu 4:4 przewagę zaczęła uzyskiwać drużyna Och Team (8:6, 13:9, 16:11). Set kończy się ich wygraną do 19 pkt. 3. set okazał się najbardziej wyrównanym setem (2:2, 8:8). Drużyny grały punkt za punkt. Raz jedna a raz druga drużyna wychodziła na 1 punktowe prowadzenie ( 9:10, 15:14). Kiedy drużyna Św. Anna wyszła na prowadzenie 18:16, drużyna Och Teamu potrafiła wyrównać przy stanie 20:20 a nawet wyjść na prowadzenie 23:21. Przy piłce meczowej 24:21 drużyna Św. Anna prosi o czas. Po czasie zdobyli 1 pkt., ale to było wszystko ponieważ Och Team wygrał ten set do 22 pkt i całe spotkanie 3:0. MVP meczu został przyjmujący Dominik Sieradzki z drużyny Och Team.

W meczu o 7. miejsce rywalizowały drużyny TAK WOŁOMIN vs Ryk Dzika Team. 1. seta bardzo dobrze zaczął Wołomin, który pewnie wygrał do 15 pkt. W 2. secie mecz wyrównał się . Drużyna Ryk Dzika Team zagrała o niebo lepiej i wygrała seta do 23 pkt. wyrównując stan rywalizacji 1:1. 3 i 4. set to bardzo dobra gra obu drużyn. W końcówkach obu setów lepszą drużyną był Wołomin, który wygrał odpowiednio do 21 pkt. i 23 pkt. MVP meczu został przyjmujący Damian Godlewski z drużyny TAK WOŁOMIN. Z pewnością zwycięstwo w tym meczu cieszy, ale oczekiwania i możliwości drużyny z Wołomina były znacznie większe. Może uda się w kolejnym sezonie. Natomiast Ryk Dzika Team był dobrze zapowiadającą się drużyną ,ale problemu kadrowe nie pozwoliły im pokazać w całości swojego potencjału.

A oto wszystkie wyniki 2. Ligi BLS [ 9. Kolejka ]:

FINAŁ PTM Fitland Wyszków vs Copy Zone 3:2 (22:25, 25:17, 16:25, 25:14, 15:8)
Mecz o 3. miejsce Fatality vs Hawajska 0:3 ( 21:25, 23:25, 16:25)
Mecz o 5. miejsce Św. Anna vs Och Team 0:3 (24:26, 19:25, 22:25)
Mecz o 7. miejsce TAK WOŁOMIN vs Ryk Dzika Team 3:1 (25:15, 23:25, 25:21, 25:23)