Your browser doesn't support canvas!

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [ 9. KOLEJKA ]

6 lutego 2019

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [9. KOLEJKA ]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Żiby vs Hot Shots. Faworytem tego spotkania była drużyna Żiby, która jeszcze liczyła się w walce o podium. Natomiast drużyna Hot Shots walczyła o uniknięcie baraży. Zgodnie z oczekiwaniami mecz przebiegał pod dyktando drużyny Żiby, która pewnie wygrała w 3. setach odpowiednio do 20 pkt., 13 pkt. i 17 pkt. MVP meczu został przyjmujący Patryk Strelczuk z drużyny Żiby.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Aśnaebaem vs Fort Royart. Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Walczyły one bezpośrednio między sobą o uniknięcie baraży. Drużyna Aśnaebaem miała 2 pkt. przewagi nad Fortem i w tym meczu wystarczył im tylko 1 pkt. aby być pewnym utrzymania się w 1 . lidze. Niestety tego dnia musieli uznać wyższość drużyny Fortu, która dość pewnie wygrała 3:0 odpowiednio do 19 pkt., 21 pkt. i 19pkt. MVP meczu został atakujący Daniel Kosiacki z drużyny Fort Royart.

W trzecim meczu rywalizowały drużyny Pig Gym Warszawa vs Kamyki. Pojedynek 4-tej drużyny z 3-cią drużyną gwarantował sporo emocji. Obie drużyny miały jeszcze szansę na podium. W trudniejszej sytuacji był Pig Gym, który musiał wygrać za 3 pkt., aby wyprzedzić Kamyki. 1. set przebiegał zdecydowanie pod dyktando drużyny Kamyki, która pewnie wygrała do 16 pkt. 2. set to już zażarta walka obu drużyn punkt za punkt. Końcówka seta należała do Kamyków, które wygrały na przewagi do 26 pkt. Dwa wygrane sety rozluźniły trochę Kamyki, ponieważ przegrali dwa kolejne sety odpowiednio do 17 pkt. i 23 pkt. Tie-break był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi. Końcówka seta należała do Pig Gymu, który wygrał do 13 pkt. MVP meczu został Aleksander Dybowski z drużyny Pig Gym Warszawa.

W czwartym meczu spotkały się drużyny BestCan Team vs Dreamers. Faworytem tego meczu był lider czyli Dreamersi. Natomiast BestCan walczył jeszcze o uniknięcie baraży. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. Drużyna BestCan pokazała się z bardzo dobrej strony ale niestety musiała uznać wyższość rywala, który wygrał odpowiednio do 23 pkt., 24 pkt. i 18 pkt. MVP meczu został rozgrywający Piotr Szumski z drużyny Dreamers.