Your browser doesn't support canvas!

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [ 10. KOLEJKA ]

6 lutego 2019

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [10. Kolejka – dodatkowa na mecze, które zostały przełożone]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Fort Royart vs Żiby. Mecz bardzo ważny dla drużyny Żiby, która miała jeszcze szansę na najniższy stopień podium. Początek 1. seta nie układał się po myśli drużyny Żib. To drużyna Fortu grała pewniej i zanosiło się na niespodziankę. Jednak końcówka seta należała do Żib, które wygrały seta do 23 pkt. Przebieg 2. i 3. seta był podobny jak 1. seta, które kończą się odpowiednio do 22 pkt. i 23 pkt. MVP meczu został wybrany przyjmujący Paweł Hleb z drużyny Żiby. Dzięki wygranej za 3 pkt. drużyna Żiby awansowała na 3 miejsce zdobywając tym samym brązowy medal. GRATULUJEMY !!!

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Leśny Dzbanek vs Aśnaebaem. Faworytem tego spotkania był Leśny, natomiast drużyna Aśnaebaem walczyła jeszcze o uniknięcie baraży. Warunek - musieli wygrać za 3 pkt. 1. set był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały bardzo dobrze. Końcówka seta należała do Leśnego i set kończy się ich wygraną na przewagi do 26 pkt. Kolejne dwa sety to zdecydowane prowadzenie Leśnego. Oba sety kończą się do 17 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu został rozgrywający Arek Czech z drużyny Leśnego Dzbanka.

W trzecim meczu spotkały się drużyny Leśny Dzbanek vs Dreamers. Tego dnia drużyna Leśnego zagrała dwa mecze z rzędu! Zapowiadał się bardzo wyrównany mecz ponieważ stanęli naprzeciw siebie lider i wicelider. 1. set to zdecydowana przewaga drużyny Dreamers, która wygrała do 17 pkt. Wydawało się, że lider zmierza po kolejne zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. W 2. secie drużyna Leśnego złapała odpowiedni rytm i zaczęła zdobywać punkty seriami. Pewnie wygrali seta do 15 pkt. W 3. secie gra wyrównała się. Obie drużyny zdawały sobie sprawę, jak ważny to może być set w kontekście dalszego przebiegu meczu. W końcówce lepiej zagrał Leśny, który wygrał do 21 pkt. Początek 4. seta to nokaut w wykonaniu drużyny Leśnego. Drużyna Dreamers nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki. Tylko dzięki dobrej końcówce zniwelowali chociaż trochę ogromną przewagę jaką miał Leśny i przegrali seta do 17 pkt. a całe spotkanie 1:3. MVP meczu został rozgrywający Arek Czech z drużyny Leśnego Dzbanka. Niestety zwycięstwo w tym meczu nie dało Leśnemu mistrzostwa ligi ale pozostała satysfakcja, że pokonali Mistrza, który przegrał tylko ten jeden mecz w całym sezonie. Obu drużynom składamy GRATULACJE !!!

A oto wszystkie wyniki 1. LIGI BLS [10. kolejka-dodatkowa na mecze, które zostały przełożone]:

Fort Royart vs Żiby 0:3 (23:25, 22:25, 23:25)
Leśny Dzbanek vs Aśnaebaem 3:0 (26:24, 25:17, 25:17)
Leśny Dzbanek vs Dreamers 3:1 (17:25, 25:15, 25:21, 25:17)