PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [ 5. KOLEJKA ]

5 maja 2019

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [5. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Aśnaebaem vs KS Gocław.
1. set to zdecydowana przewaga drużyny Aśnaebaem, która bardzo pewnie wygrała seta do 10 pkt. 2. set to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Drużyna KS Gocław wyciągnęła wnioski z poprzedniej partii. Ich gra wyglądała dużo lepiej co przełożyło się na wynik tego seta, którego wygrali po zaciętej walce na przewagi do 27 pkt. W 3. secie przydarzyła się kontuzja jednemu z zawodników Aśnaebaem, co w dużym stopniu wpłynęło na przebieg tego seta. Drużyna KS Gocław pewnie wygrała do 15 pkt. 4. set to już bardzo zacięta walka o każdy punkt. Był to najbardziej wyrównany set w tym meczu, którego na przewagi do 29 pkt. wygrała drużyna KS Gocław i cały mecz 3:1. Duże brawa należą się również drużynie Aśnaebaem, która mimo osłabienia pokazała charakter i walczyła do końca. MVP meczu został Piotr Kurasiewicz z drużyny KS Gocław.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny BestCan Team vs El Dream.
Cały mecz przebiegał pod dyktando drużyny BestCan. Drużyna El Dream nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Usprawiedliwieniem może być brak kilku podstawowych zawodników. El Dream pozostaje jedyną drużyną bez punktu po 6. kolejkach. Natomiast BestCan zajmuje wysokie 4. miejsce i cały czas liczy się w walce o podium. MVP meczu został rozgrywający Karol Gotthard z drużyny BestCan Team.

W trzecim meczu spotkały się drużyny PTM Fitland Wyszków vs Obrońcy Tytułu.
Początek 1. seta to prowadzenie Wyszkowa (5:3, 8:4). Od stanu 10:9 drużyna z Wyszkowa straciła 3 pkt. z rzędu i Obrońcy wyszli na prowadzenie 12:10. Od tego momentu gra wyrównała się. Kiedy Wyszków wyszedł na prowadzenie 18:16 ich przeciwnicy poprosili o czas. Niestety nie zmienił on przebiegu tego seta, który skończył się do 21 pkt. 2. set to bardzo wyrównana gra obu drużyny (5:5, 7:7, 10:10). Drużyna z Wyszkowa wyszła na 2-punktowe prowadzenie (18:16, 20:18), które utrzymywało się. Przy stanie 22:19 drużyna Obrońców wzięła czas. Niestety Wyszków zdobył kolejno 3 pkt. z rzędu i zakończył seta do 19 pkt. 3. seta bardzo dobrze rozpoczął Wyszków od prowadzenia 4:1. Drużyna Obrońców Tytułu zaczęła grać dużo lepiej i wyrównała przy stanie 9:9. W kolejnych akcjach powtórzyła się sytuacja z poprzednich dwóch setów. Wyszków zaczął odskakiwać swojemu rywalowi (16:13, 22:18). Ostatecznie wygrali seta do 19 pkt. i całe spotkanie 3:0. Zwycięstwo umocniło drużynę z Wyszkowa na pozycji lidera. MVP meczu został rozgrywający Przemysław Czerwiński z drużyny PTM Fitland Wyszków.

W czwartym meczu rywalizowały drużyny Pig Gym vs Leśny Dzbanek.
1. seta bardzo pewnie wygrał Leśny do 15 pkt. Kolejne dwa sety to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć wyraźnej przewagi. Po zaciętych końcówkach oba sety wygrała na przewagi drużyna Leśnego odpowiednio do 26 pkt. i 25 pkt. a całe spotkanie 3:0. Bardzo cenne 3 pkt., które pozwoliły Leśnemu utrzymać się w strefie medalowej. MVP meczu został rozgrywający Arek Czech z drużyny Leśnego Dzbanka.

W piątym meczu zagrały drużyny Dreamers vs Fort Royart.
Faworytem meczu byli mistrzowie z poprzedniego sezonu-Dreamersi, tym bardziej, że Fort wystąpił bez kilku podstawowych zawodników. Przewaga Dreamersów była wyraźna a ich prowadzenie ani przez chwilę nie było zagrożone. Fort mimo osłabienia pokazał się z dobrej strony, ale brak czołowych zawodników był bardzo wyraźny. Dreamersi wygrali to spotkanie 3:0 odpowiednio do 17 pkt., 20 pkt. i 19 pkt. umacniając się na pozycji wicelidera. MVP meczu został przyjmujący Paweł Sieniuć z drużyny Dreamers.