5 maja 2019

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [5. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny DIGI A vs AZS Uniwersytet SWPS Warszawa.
Faworytkami tego spotkania był wicemistrzynie z poprzedniego sezonu-DIGI A.
Już początek 1. seta pokazał, kto będzie rozdawał karty w tym meczu. Mocne otwarcie seta 6:0 ! Przewaga DIGI A rosła z każdą minutą. Przy stanie 11:1 drużyna AZS poprosiła o czas. Przerwa nie wytrąciła przeciwniczek z rytmu. Cały czas powiększały swoją przewagę i wygrały seta do 10 pkt. 2. seta bardzo dobrze zaczęły Akademiczki od prowadzenia 3:0. Grały zdecydowanie lepiej niż w 1. partii i cały czas powiększały przewagę (6:2, 8:2). Ale DIGI A zaczęły odrabiać straty (13:10, 16:14). Po 3 pkt. straconych z rzędu drużyna DIGI A poprosiła o czas przy stanie 19:14. Po przerwie udało się im zrobić przejście i dorzucić jeszcze 2 pkt. co zmusiło tym razem Akademiczki do wzięcia czasu przy stanie 19:17. Niestety nie udało się przerwą wybić z rytmu zawodniczki z drużyny DIGI A, która dokłada kolejne punkty, doprowadzając do remisu 19:19. Zawodniczki AZS tracąc przewagę, którą wcześniej tak staranie wypracowały nie były już w stanie nawiązać wyrównanej gry i przegrały seta do 21 pkt. Wielka szkoda, bo wygranie tego seta i doprowadzenie do remisu mogło zmienić zupełnie przebieg tego meczu. 3. seta lepiej zaczęły DIGI A od prowadzenia 5:3. Drużyna AZS wyrównała przy stanie 7:7, ale to wszystko na co było stać Akademiczki. Drużyna DIGI A zaczęła zdobywać punkty seriami (12:7) i powiększała swoją przewagę (16:8). Ostatecznie wygrały seta do 19 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu została przyjmująca Joanna „BORO” Borowska z drużyny DIGI A.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Desperatki vs Nieznajome.
1. seta bardzo dobrze zaczęły Nieznajome, bo od prowadzenia 4:1. Ich przewaga rosła z każdą minutą (8:3, 12:6, 15:6). Pewnie wygrały seta do 14 pkt. Początek 2. seta był wyrównany (3:3). Nieznajome odskoczyły na kilka punków (8:4). Desperatki zaczęły grać dużo lepiej i zrobiło się już tylko 14:13 dla Nieznajomych. Desperatki utrzymywały bardzo dobrą grę, co było widać, że zaskoczyło Nieznajome. Jednak od stanu 19:18 seria zagrywek zawodniczki z drużyny Nieznajome pozbawia wszelkich złudzeń Desperatki, które nie były w stanie zrobić przejścia i straciły 6 pkt. z rzędu przegrywając seta do 18 pkt. 3. set zaczął się podobnie jak poprzedni czyli od wyrównanej gry (4:4). Od tego momentu Nieznajome zaczęły powiększać swoją przewagę (8:4, 12:4, 16:6). Ostatecznie wygrały seta do 12 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu została Ewa Nowak z drużyny Nieznajome.

W trzecim meczu spotkały się drużyny FightŁapy vs Gotowe na Wszystko.
Początek 1. seta należał do Gotowych, które prowadziły 4:1. Jednak FightŁapy szybko wyrównały 4:4. Przy stanie 8:5 dla Gotowych w polu serwisowym stanęła atakująca Ada Trawczyńska, która serią bardzo dobrych zagrywek (10 z rzędu) wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 18:5 !!! Drużyna FightŁapy nie pozbierała się już w tym secie, którego przegrały do 14 pkt. 2. seta dobrze zaczęły FightŁapy od prowadzenia 3:1. Jednak Gotowe szybko wyrównały przy stanie 4:4. Od tego momentu zaczęły powiększać swoją przewagę (8:7, 14:10). Przy stanie 15:10 drużyna FightŁapy poprosiła o czas. Niestety przewaga Gotowych utrzymała się i set skończył się do 19 pkt. 3. set to bardzo wyrównana gra punkt za punkt (4:4, 7:7). Przy stanie 9:9 drużyna Gotowych poprosiła o 1. czas. Drużyny nadal grały punkt za punkt (13:13, 16:16). Kiedy Gotowe odskoczyły na 3 pkt. (19:16) drużyna FightŁap poprosiła o czas. Końcówka zrobiła się bardzo nerwowa. Gotowe miały piłkę meczową w górze, ale nie wykorzystały sytuacji i przy stanie 24:23 poprosiły o 2. czas. Drużyna FightŁapy była „w gazie”. Zawodniczki czuły, że są w stanie wygrać tego seta i przedłużyć swoje szanse w tym meczu. Po przerwie wyrównały 24:24 i wygrały kolejne dwie akcje, kończąc seta do 24 pkt. Gotowe były bardzo zaskoczone takim obrotem sytuacji na boisku. 4. set to mocne otwarcie przez Gotowe, które prowadziły już 5:0 ! Przegranie 3. seta podrażniło zawodniczki, które postanowiły od początku pokazać, że przegrana partia to wypadek przy pracy. Powiększały swoją przewagę (8:3, 10:4). Przy stanie 11:4 drużyna FightŁapy poprosiła o 1. czas. Niestety przewaga Gotowych rosła (16:8). Przy stanie 23:13 FightŁapy wzięły 2. czas, ale już wiedziały, że nie są w stanie odwrócić losów tego seta i całego meczu. Dwie kolejne akcje kończą seta do 13 pkt. i całe spotkanie 3:1 dla Gotowych. MVP meczu została przyjmująca Marzena Kulińska z drużyny Gotowe na Wszystko.

Mecz DIGI B vs Leśny Dzban został przełożony na prośbę drużyny DIGI B.