PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 1. KOLEJKA ]

21 października 2019

PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [1. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Olszyna Team vs El Dream.
1. set był rozpoznawczy. Obie drużyny grały bardzo ostrożnie. Lepiej w mecz weszli zawodnicy Olszyny Team, którzy wygrali seta do 20 pkt. Jednak El Dream jak przystało na byłego 1-ligowca nie zamierzał tak łatwo sprzedać skóry. Zdecydowanie lepsza gra w 2 i 3 secie przyniosła efekt w postaci wygranych setów odpowiednio do 22 pkt. i do 20 pkt. 4. set to wyrównana gra obu drużyn. Jednak to Olszyna wygrała seta do 22 pkt. doprowadzając tym samym do tie-breaka. W ostatnim secie lekka przewaga utrzymywała się po stronie Olszyny, którą dowieźli do końca wygrywając seta do 11 pkt a całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został atakujący Łukasz Gliński z drużyny Olszyna Team.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Kombinat vs Osa Łomianki.
Obie drużyny dopiero debiutują u nas w lidze więc z jeszcze większym zainteresowaniem obserwowałem to spotkanie. Początek 1. seta był bardzo wyrównany (4:4). Z czasem przewagę uzyskał Kombinat, który prowadził 8:5, 12:8. Jednak Osa Łomianki nie pozwoliła przeciwnikowi za bardzo odjechać i szybko wyrównała 12:12. Nie potrafili jednak utrzymać dobrej gry i Kombinat ponownie odskoczył na kilka punktów (16:12, 19:14). Ale i oni grali bardzo nierówno bo po serii bardzo dobrych zagrywek jednego z zawodników drużyny Osa Łomianki stan meczu wyrównał się 22:22. Końcówka seta należała do Osy, która wygrała do 23 pkt. Początek 2. seta był wyrównany 6:6. Z czasem przewagę uzyskał Kombinat (16:12, 20:16), który pewnie wygrał seta do 19 pkt. wyrównując stan rywalizacji. 3. set to od samego początku bardzo dobra gra drużyny Osa Łomianki, która zdecydowanie wygrała seta do 12 pkt. Początek 4. seta to nokaut w wykonaniu Osy Łomianki, która prowadziła już 8:0 !!! Kombinat jeszcze postraszył rywala, bo przy stanie 9:5 zmusił ich do wzięcia czasu. Ale to wszystko na co było stać drużynę Kombinat. Drużyna Osa Łomianki powróciła do dobrej gry i powiększyła przewagę 16:7. Ostatecznie wygrali seta do 13 pkt. i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartosz Kutyła z drużyny Osa Łomianki.

W trzecim meczu zagrały drużyny Och Team vs Hawajska. Obie drużyny powróciły do ligi BLS po sezonowej przerwie. 1. set był bardzo wyrównany od samego początku (4:4, 8:8). W drugiej części seta Hawajska odskoczyła przeciwnikowi na kilka punktów (16:12, 23:20). W końcówce jeszcze Och Team zmusił przeciwnika do wzięcia czasu przy stanie 24:23 ale ostatecznie seta wygrała Hawajska na przewagi do 25 pkt. Początek 2. seta był wyrównany 4:4. Jednak z czasem przewagę uzyskała Hawajska zmuszając przeciwnika do wzięcia czasu przy stanie 13:9. Niestety po przerwie nic nie zmieniło się w grze Och Teamu, a Hawajska powiększyła jeszcze bardziej swoją przewagę i pewnie wygrała seta do 17 pkt. 3. seta bardzo dobrze zaczął Och Team od prowadzenia 3:0. Przewaga utrzymywała się aż do 10:7. Kiedy Hawajska zaczęła odrabiać straty i wyrównała 10:10 przydarzyła się kontuzja jednego z zawodników. Wydawało się, że ich gra może stracić na jakości ale oni wręcz przeciwnie jeszcze bardziej zmotywowali się i odskoczyli rywalowi na kilka punktów zmuszając go do wzięcia czasu przy stanie 11:15. Niestety drużyna Och Team nie była już w stanie odrobić tej straty punktowej i przegrała seta do 19 pkt a całe spotkanie 1:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został rozgrywający Piotr Najmark z drużyny Hawajska.