PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [ 1. KOLEJKA ]

21 października 2019

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [1.KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny KS Halinów vs DIGI A.
Dla kadetek z Halinowa jest to pierwszy sezon w naszej lidze BLS(K) a zarazem pierwszy poważniejszy sprawdzian przeciwko dużo starszym i bardziej doświadczonym przeciwniczkom. Już 1. set pokazał, że nie będzie łatwo kadetkom w walce o każdy punkt. Początek należał do drużyny DIGI A, która prowadziła (4:0, 8:2). Przewaga utrzymywała się do stanu 14:8. Od tego momentu drużyna KS Halinów zaczęła grać dużo lepiej. Zdobyła kolejno 6 pkt. i zrobiło się 14:12. Ale drużyna DIGI A szybko wróciła do swojego poziomu gry i zaczęła odjeżdżać rywalowi (16:12, 22:13). Ostatecznie wygrały seta do 18 pkt. Początek 2. seta to wysokie prowadzenie DIGI A aż 5:0. Ich przewaga rosła z każdą minutą (8:2, 12:4, 16:4). Zmiana przeprowadzona w drużynie KS Halinów nie zmieniła obrazu gry i set kończy się pewną wygraną DIGI A do 10 pkt. Początek 3. seta był wyrównany 2:2. Dalsza część seta należała już do drużyny DIGI A, która prowadziła (12:4, 14:8). Przy stanie 16:8 drużyna KS Halinów poprosiła jeszcze o czas. Po przerwie trener kadetek dokonał dwóch zmian, chcąc dać pograć większej liczbie zawodniczek ale nie wpłynęło to na poprawę ich gry i seta pewnie wygrały DIGI A do 13 pkt. a całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką została świeżo zakontraktowana nowa przyjmująca Katarzyna Kawka z drużyny DIGI A, niegdyś grająca w drużynie FightŁapy.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Gotowe na Wszystko vs DIGI B.
Wydawało się, że faworytem tego spotkania będą wicemistrzynie poprzedniego sezonu czyli Gotowe. Jednak kto oglądał 1. seta mógł mieć duże wątpliwości. Drużyna DIGI B zagrała bez żadnych kompleksów z wyżej rozstawionym przeciwnikiem. Po dramatycznej końcówce wygrała seta na przewagi do 24 pkt. Wydawało się, że zanosi się na niespodziankę, ale nic z tych rzeczy. Drużyna Gotowe na Wszystko w kolejnych dwóch odsłonach zagrała jak na wicemistrzynie przystało. Zagrały tak dobrze, że nie pozwoliły swoim rywalkom „wyjść z 10”. Wygrały odpowiednio do 6 pkt. i do 4 pkt.!!! Można powiedzieć, że to był nokaut. W 4. secie drużyna DIGI B jeszcze pozbierała się, ale nie na tyle, aby wygrać tego seta. Ostatecznie przegrały seta do 16 pkt. a całe spotkanie 1:3. MVP meczu została Ania Ignatowicz z drużyny Gotowe na Wszystko.

W trzecim meczu spotkały się drużyny Leśny Dzban vs Desperatki.
Zapowiadał się wyrównany mecz pomiędzy 4-tą drużyną a 5-tą z poprzedniego sezonu.
1. set zdawał się to potwierdzać. Gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny grały na wysokim poziomie. Końcówka należała do drużyny Leśnego,która wygrała na przewagi do 26 pkt. Kolejne dwa sety to już zdecydowana przewaga drużyny Leśnego Dzbana, która bardzo pewnie wygrała odpowiednio do 11 pkt. i do 13 pkt. a całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została przyjmująca Ania Chrząszcz z drużyny Leśnego Dzbana.

W czwartym meczu rywalizowały drużyny Nieznajome vs AnanASKi.
Faworytkami tego spotkania były mistrzynie z poprzedniego sezonu (ostatnich 3. sezonów) czyli Nieznajome. Ich przeciwniczkami były AnanASKi, drużyna, której trzon stanowią zawodniczki z dobrze nam znanych z poprzednich sezonów - Fuksji NBP. W 1. secie drużyna AnanASKi pokazała, że potrafi grać w siatkówkę. Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie i z dużym zaangażowanie, ale niestety przegrały seta do 20 pkt. 2 i 3. set w ich wykonaniu wyglądał już trochę gorzej albo rywalki zagrały dużo lepiej? Oba sety kończą się odpowiednio do 16 pkt. i do 15 pkt. Pewna wygrana drużyny Nieznajome 3:0. MVP meczu została przyjmująca Iwona Hardiej-Stępień z drużyny Nieznajome.