PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [ 2. KOLEJKA ]

27 października 2019

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [2. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Hot Shots vs Pig Gym.
W 1. secie obie drużyny grały bardzo ostrożnie. Raz jedna a raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Mimo bardzo dobrych zagrywek drużyny Hot Shots ich przeciwnicy radzili sobie z przyjęciem i skutecznie kończyli swoje akcje. Końcówka seta należała do drużyny Pig Gym, która wygrała seta do 20 pkt. W 2. secie w drużynie Pig Gym na boisku pojawił się podstawowy atakujący, co miało wzmocnić ich siłę w ataku. Jednak drużyna Hot Shots podobnie jak w 1. secie nie zwalniała ręki w polu serwisowym, utrudniając tym samym przyjęcie i rozegranie akcji przeciwnikowi co zaowocowało kilkupunktową przewagą. Drużyna Pig Gym podjęła jeszcze walkę w tym secie doprowadzając do stanu 24:23, ale błąd zagrywki w tak ważnym momencie kończy seta na korzyść drużyny Hot Shots, która tym samym wyrównuje stan rywalizacji 1:1. Dla jednych jak i dla drugich mecz zaczął się od początku. 3. set był bardzo wyrównany a obie drużyny były bardzo skoncentrowane. Atmosfera tego meczu wzrosła i to bardzo. Nie obyło się oczywiście bez dyskusji z sędzią, który temperował zawodników ostrzeżeniem. Wpłynęło to na pogorszenie widowiska siatkarskiego. Ostatecznie wojnę nerwów lepiej znieśli zawodnicy drużyny Pig Gym, którzy wygrali tego seta do 17 pkt. 4. set to już zdecydowane prowadzenie od początku drużyny Pig Gym, która wygrała dość gładko do 16 pkt. i całe spotkanie 3:1. MVP meczu został środkowy Oskar Guzewicz z drużyny Pig Gym. Dzięki temu zwycięstwu drużyna umocniła się na pozycji lidera 1. ligi BLS.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Fort Royart vs PrefBUD Wyszków.
Zapowiadał się bardzo ciekawy mecz i tak też było. Przypomnę tylko, że w poprzednim sezonie drużyna Fort Royart jako jedyna w lidze pokonała wówczas PTM Fitland Wyszków 3:0 spychając ich z pozycji lidera. Ostatecznie wrócili na najwyższy stopień podium po porażce w ostatniej kolejce drużyny Leśnego Dzbanka z Dreamersami 1:3.
Ale wracając do obecnej rywalizacji podobnie jak i wtedy tak i teraz faworytem tego spotkania był obrońca mistrzowskiego tytułu czyli drużyna z Wyszkowa. Jednak 1. set był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt. Fort w niczym nie ustępował wyżej notowanemu rywalowi. Ostatecznie końcówkę seta na przewagi do 24 pkt. wygrał Wyszków. W 2. secie drużyna Fortu zmieniła trochę swoje ustawienie ale nie pozwoliło to wygrać seta, który kończy się do 22 pkt ponownie na korzyść Wyszkowa. Jednak to co wydarzyło się w 3. secie trudno opisać słowami. Drużyna Fortu grała jak z nut, a zawodnicy byli jak w transie zaprogramowani tylko na wygrywanie. Bardzo pewnie wygrali tego seta do 19 pkt. 4. set to kopiuj-wklej set 3. Drużyna Fortu kontynuowała dobrą passę, a drużyna z Wyszkowa była bezradna i tylko patrzyła co robi przeciwnik. Fort ponownie wygrał do 19 pkt. i tym samym doprowadził do tie-breaka. W tej odsłonie Fort nie zwalniał tempa i pewnie wygrał seta do 9 pkt. a całe spotkanie 3:2. Sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że jeżeli prowadzi się 2:0 i nie wygrywa się 3:0 to przegrywa się 2:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został środkowy Mateusz Poreda z drużyny Fort Royart. Ale brawa należą się całej drużynie, która zagrała bardzo dobre spotkanie z bardzo dobrym przeciwnikiem.

W trzecim meczu spotkały się drużyny Leśny Dzbanek vs MPC Riviera Warszawa.
Ten mecz również zapowiadał się bardzo ciekawie. Wicemistrz poprzedniego sezonu – Leśny Dzbanek kontra Riviera, która pokonała w pierwszej kolejce drużynę mistrzów z Wyszkowa. Już 1. set pokazał, że drużyna Riviera jest mocna. Wygranie w poprzedniej kolejce z mistrzem nie było przypadkiem. Drużyna Leśnego można rzec, że zderzyła się ze ścianą i przegrała seta do 19 pkt. 2. set miał podobny przebieg do poprzedniego seta i również kończy się do 19 pkt. Ale drużyna Leśnego Dzbanka jak przystało na klasową drużynę, nie zamierzała tak łatwo dać się ograć. Poprawili się w każdym elemencie gry co zaowocowało wygraną seta do 18 pkt. W 4. secie ponownie karty zaczęła rozdawać Riviera, która po raz trzeci wygrał seta do 19 pkt a całe spotkanie 3:1. MVP meczu został przyjmujący Borys Ryczek z drużyny MPC Riviera Warszawa. Początek sezonu pokazuje, że Riviera po pokonaniu dwóch bardzo trudnych rywali będzie liczyła się w walce o mistrzostwo 1. Ligi BLS. W poprzednim sezonie to beniaminek czyli PTM Fitland Wyszków wygrał ligę. Kto wie, może i w tym sezonie tak będzie , bo na razie to beniaminek – Riviera rozdaje karty. Czy ktoś będzie w stanie ich zatrzymać? Zobaczymy.

Mecz BestCan Team vs Żiby 2 został przełożony na prośbę drużyny Żiby 2.

Mecz Copy Zone vs Aśnaebaem został przełożony na prośbę drużyny Aśnaebaem.