PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 2. KOLEJKA ]

27 października 2019

PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [2. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Hawajska vs Osa Łomianki Siatkówka.
Przypomnę tylko, że obie drużyny dość pewnie wygrały swoje pierwsze mecze. Zapowiadał się więc wyrównany pojedynek. Już 1. set pokazał, że będzie to zacięta rywalizacja. Końcówka seta należała do drużyny Hawajska, która wygrała do 21 pkt. W 2. secie role odwróciły się i to Osa Łomianki od początku kontrolowała przebieg tego seta, którego wygrała do 20 pkt. W 3. secie drużyny grały punkt za punkt. W końcówce minimalnie lepszą drużyną okazała się Osa Łomianki, która wygrała seta do 23 pkt. W 4. secie drużyna Hawajska musiała zagrać dużo lepiej i wygrać, aby mieć jeszcze szansę w walce o punkty. Udało się im to osiągnąć i wygrali tego seta do 22 pkt. doprowadzając do dogrywki. Tie-break miał taki przebieg, jak cały mecz. Raz jedna a raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Ostatecznie lepszą drużyną okazała się Hawajska, która wygrała seta do 12 pkt. i całe spotkanie 3:2. Zwycięstwo w drugim meczu wysunęło drużynę Hawajska na pozycję lidera 2. Ligi BLS. Najlepszym zawodnikiem meczu został Adam Ambroziak z drużyny Hawajska.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Och Team vs Olszyna Team.
Drużyna Olszyna Team już zapunktowała w 1. kolejce natomiast Och Team liczył na swoją pierwszą zdobycz punktową. 1. seta bardzo dobrze zaczął Och Team od prowadzenia 3:0. Przy stanie 8:2 drużyna Olszyna Team poprosiła o czas. Po przerwie ich gra jeszcze nie poprawiła się bo przewaga przeciwnika utrzymywała się 10:4. Ale chwilę później dobra seria zagrywek oraz dobra gra w obronie i przeprowadzone pomyślnie kontry sprawiły, że przy stanie 11:9 to drużyna Och Team poprosiła o 1. czas. Niestety po przerwie Olszyna kontynuowała dobra grę i zdołała wyrównać przy stanie 12:12 a później wyjść nawet na prowadzenie 17:14 zmuszając przeciwnika do 2. czasu. Przeprowadzone po przerwie dwie zmiany przez Och Team nie zmieniły obrazu gry i seta wygrała Olszyna Team do 21 pkt. Początek 2. seta to bardzo dobra gra Olszyny, która prowadziła 4:0, 8:4 i utrzymywała kilkupunktową przewagę do stanu 16:12. Kiedy zrobiło się 19:18 drużyna Olszyny wzięła 1. czas. Przy stanie 22:22 poprosili o 2. czas. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 26:25 dla drużyny Och Team błąd zawodnika z drużyny przeciwnej, który atakując zrywa atak i dotyka ręką siatki dając tym samym punkt i wygraną 27:25 dla Och Teamu. 3. set bardzo dobrze zaczął się dla drużyny Olszyny, która prowadziła 5:2, 8:5. Drużyna Och Team postraszyła jeszcze rywala doprowadzając do remisu 9:9, ale to wszystko na co było stać Och Team, który przegrał tego seta do 21 pkt. 4. set to bardzo wyrównana gra obu drużyn 3:3, 7:7. Kiedy Och Team odskoczył na kilka punktów, rywale poprosili o czas przy stanie 12:8. Po przerwie Olszyna zdobyła kolejno 3 pkt i przy stanie 12:11 zmusili tym razem Och Team do wzięcia czasu. Od tego momentu gra obu drużyn bardzo się wyrównała 12:12, 16:16, 19:19, 22:22. Końcówkę seta lepiej wytrzymali zawodnicy Och Teamu, który wygrał na przewagi do 26 pkt. tym samym doprowadzając to tie-breaka. Dogrywkę bardzo dobrze zaczął Och Team,który był na fali po wygraniu 4. partii i prowadził 3:1, 8:4. Po zmianie stron utrzymywała się przewaga Och Teamu 10:6. W tym momencie Olszyna Team poprosiła o czas. Nic on nie zmienił bo Och Team trzymał rywala na bezpieczną odległość kilku punktów 12:8. Niestety drużyna Och Team poczuła się chyba już zbyt pewna swego bo seria błędów w ich szeregach, pozwoliła zbliżyć się rywalowi na 12:11. Tym razem to Och Team poprosił o czas. Nie wybił on z rytmu przeciwnika, który zdobył kolejne punkty i wygrał seta do 13 pkt i całe spotkanie 3:2. Drużyna Och Team ma czego żałować, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Ale w pewnym momencie poczuli się zbyt pewnie i już myślami „byli w ogródku i witali się z gąską” co bardzo umiejętnie wykorzystał ich przeciwnik – Olszyna Team. Najlepszym zawodnikiem meczu został rozgrywający Grzegorz Lendzion z drużyny Olszyna Team.

Mecz Kombinat vs El Dream został przełożony na prośbą drużyny Kombinat.