PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [ 2. KOLEJKA ]

27 października 2019

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [2. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny DIGI A vs DIGI B.
1. seta od razu z wysokiego C zaczęła drużyna DIGI A, która prowadziła 5:0. Drużynie DIGI B udało się zrobić przejście i zdobyć jeszcze kolejno 2 pkt.(5:3). Niewielka przewaga utrzymała się do stanu 8:5. W tym momencie w polu serwisowym stanęła przyjmująca Ola Trela, która doskonałą serią zagrywek zdobyła 7 pkt. i drużyna DIGI A odskoczyła rywalkom na 10 pkt.(15:5). Czas wzięty w międzyczasie przez DIGI B przy stanie 12:5 nie wybił Oli z rytmu, która nadal dobrze zagrywała. Obraz gry w tym secie już się nie zmienił i set kończy się bardzo pewną wygraną DIGI A do 13 pkt. Początek 2. seta był bardzo wyrównany 5:5. Drużyna DIGI B wyszła nawet na prowadzenie 6;5, ale to był jedyny taki moment w tym secie. Po chwili było już 8:7 dla DIGI A. Przewaga rosła i przy stanie 12:9 drużyna DIGI B poprosiła o czas. Niestety zawodniczki z drużyny DIGI B nie były już w stanie nawiązać wyrównanej gry i przegrały seta do 16 pkt. 3. set to bardzo dobry początek drużyny DIGI B, która prowadziła już 4:0. Drużynie DIGI A udało się wyrównać przy stanie 8:8. Ale od tej chwili znowu zarysowała się niewielka przewaga drużyny DIGI B, która prowadziła (13:10, 16:12). Kiedy straciły 3 pkt z rzędu poprosiły o czas przy stanie 16:15. Na przerwie zawodniczki wyciągnęły wnioski, bo po wziętym czasie zdobyły 3 pkt i prowadziły 19:15. Drużyna DIGI A grała bardzo czujnie i nie pozwoliła rywalkom na większą przewagę. Szybko odrobiły kilkupunktową stratę i zmusiły rywalki do 2. przerwy przy stanie 20:19. Od tej chwili gra bardzo się wyrównała, a drużyny grały punkt za punkt. Końcówka należała jednak do drużyny DIGI A, która wygrała dopiero na przewagi do 25 pkt. ,a całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczka meczu została rozgrywająca Julka Śmiszek z drużyny DIGI A.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny AnanASKi vs Gotowe na Wszystko.
1. seta bardzo dobrze zaczęły zawodniczki z Gotowych na Wszystko, które prowadziły 4:0. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się (8:4). Przy stanie 12:7 drużyna AnanASKi poprosiła o czas. Niestety przerwa nie pomogła ponieważ Gotowe powiększały swoją przewagę (16:10, 20:10). Dopiero w końcówce seta AnanASKi zaczęły odrabiać straty zmuszając przeciwniczki do wzięcia czasu przy stanie 24:16, po którym to Gotowe zakończyły tego seta i wygrały do 16 pkt. 2. seta bardzo dobrze zaczęły AnanASKi, które prowadziły (4:2, 8:5). Gotowe przegrywały już 5:9 i poprosiły o 1. czas. Po przerwie wzięły się do odrabiania strat zmuszając tym samym przeciwniczki do wzięcia 1. czasu przy stanie 10:9. Niestety po przerwie Gotowe wyrównały stan rywalizacji i było 10:10. Od tego momentu gra wyrównała się. Raz jedna a raz druga drużyna wychodziła na 1-punktowe prowadzenie. Zmieniło się to kiedy AnanASKi od stanu 14:15 zdobyły kolejno 5 pkt. zmuszając Gotowe do wzięcia 2 .czasu przy stanie 19:15. AnanASKi utrzymywały przewagę ale kiedy zrobiło się już niebezpiecznie wzięły w końcówce seta 2. czas przy stanie 23:21. Niestety błędy popełnione przez AnanASKi sprawiły, że Gotowe wyrównały i ostatecznie wygrały na przewagi do 24 pkt. 3. seta dobrze zaczęły Gotowe od prowadzenia 5:2. Kiedy AnanASKi wyrównały przy stanie 7:7 Gotowe poprosiły o czas. Od tego momentu gra bardzo się wyrównała (10:10, 14:14). Przy stanie 15:14 AnanASKi poprosiły o 1. czas. Gotowe grały jednak coraz lepiej i zmusiły przeciwniczki do wzięcia 2. czasu przy stanie 19:16. Niestety AnanASKi nie odrobiły już kilkupunktowej straty i przegrały seta do 21 pkt. a całe spotkanie 0:3. Najlepszą zawodniczką meczu została libero Ola Błażejewska z drużyny Gotowe na Wszystko.

W trzecim meczu spotkały się drużyny Nieznajome vs KS Halinów.
Kadetki z Halinowa czekał bardzo trudny sprawdzian, ponieważ stanęły naprzeciw bardzo utytułowanej drużynie jaką są Nieznajome. Już 1. set pokazał, że zdobywanie punktów przez kadetki w tym meczu nie będzie takie proste. Nieznajome prowadziły 3:0. Przy stanie 8:2 trener kadetek poprosił o czas dla swoich zawodniczek. Niestety przewaga Nieznajomych powiększała się z każdą minutą (12:4, 16:6). Set kończy się pewną wygraną Nieznajomych do 12 pkt. Na początku 2.seta przez chwilę prowadziły kadetki 2:1. Wynik remisowy utrzymywał się do stanu 5:5. Od tego momentu Nieznajome zaczęły odjeżdżać przeciwniczkom i przy stanie 11:6 trener kadetek poprosił o 1.czas. Po przerwie Nieznajome nie zwalniały tempa i zdobyły kolejno 7 pkt zmuszając rywalki do 2.czasu. Niestety kadetki nie były już w stanie nic zrobić w tym secie, którego przegrały do 9 pkt. 3.set to od początku aż do końca bardzo pewne prowadzenie Nieznajomych (3:0, 8:5, 16:8, 22:9), które ostatecznie wygrały go do 10 pkt a całe spotkanie 3:0. Mam nadzieję, że po takim meczu z takim przeciwnikiem trener jak i same zawodniczki wyciągną odpowiednie wnioski, co zaowocuje w kolejnych spotkaniach. Najlepszą zawodniczką meczu została atakująca Martyna Krupa, która akurat w tym meczu wyjątkowo zagrała na przyjęciu.

Mecz Desperatki vs FightŁapy został przełożony na prośbę drużyny Desperatki.