PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 4. KOLEJKA ]

6 stycznia 2020

PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [4. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny El Dream vs Osa Łomianki Siatkówka.

Faworytem tego meczu była drużyna z Łomianek, która przewodzi w 2. Lidze BLS. 1. set zdecydowanie należał do Osy, która pewnie prowadziła od początku seta (3:1, 8:3,16:9). W dalszej części seta ich przewaga jeszcze wzrosła i set kończy się ich wygraną do 16 pkt. 2. seta od prowadzenia 3:1 zaczęła drużyna El Dreamu. Od stanu 5:5 mecz bardzo się wyrównał. Drużyna Osy utrzymywała bezpieczne dwupunktowe prowadzenie (11:9, 16:14, 22:20). W końcówce El Dream wyrównał 23:23 ale dwie ostatnie akcje wygrała Osa i zakończyła tego seta. Początek 3. seta był wyrównany (3:3, 6:6). Kiedy Osa odskoczyła na 2 pkt., drużyna El Dreamu przy stanie 11:9 poprosiła o czas. Po przerwie drużyna Osy powiększała swoją przewagę (16:13, 20:15, 23:15) i wygrała seta do 16 pkt. , a całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został atakujący Mateusz Smetanka z drużyny Osa Łomianki Siatkówka.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Hawajska vs Olszyna Team.

Zapowiadał się ciekawy pojedynek 2 i 3 drużyny w lidze. 1. set zdecydowanie należał do Olszyny, która wygrała do 17 pkt. W 2. secie role odwróciły się i tym razem to Hawajska wygrała seta do 19 pkt. wyrównując stan rywalizacji. W 3. secie drużyna Olszyny powróciła do dobrej gry z 1. seta i ponownie wygrała do 17 pkt. Podrażniło to Hawajską, która w 4. secie nie dała najmniejszych szans przeciwnikowi wygrywając seta bardzo pewnie do 13 pkt. doprowadzając tym samym do tie- breaka. 5. set był bardzo wyrównany jednak końcówka należała do Hawajskiej, która wygrała seta na przewagi do 15 pkt., a całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Adam Ambroziak z drużyny Hawajska.

Mecz Kombinat vs Och Team został przełożony na prośbę drużyny Och Team.