PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [ 4. KOLEJKA ]

6 stycznia 2020

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [4. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Nieznajome vs FightŁapy.

W 1. secie drużyna FightŁapy pokazała dobrą siatkówkę. Widać było, że zawodniczki wyszły na to spotkanie mocno skoncentrowane. Do pewnego momentu gra była wyrównana, ale Nieznajome zawsze wiedzą, kiedy trzeba włączyć wyższy bieg. Końcówka seta należała do mistrzyń, które wygrały seta do 21 pkt. Pozostałe dwa sety to pełna kontrola i dominacja drużyny Nieznajome, które bardzo pewnie wygrały obie partie odpowiednio do 11 pkt. i 15 pkt. Kolejny już mecz wygrany z rzędu przez Nieznajome (dokładnie 36), w których straciły zaledwie 2 sety !!! Najlepszą zawodniczką meczu została przyjmująca Marta Staszewska z drużyny Nieznajome.

W drugim meczu zagrały drużyny AnanASKi vs DIGI B.

1. set był dość wyrównany z niewielką przewagą drużyny AnanASKi ,które wygrały seta do 20 pkt. 2. set to bardzo zdecydowane prowadzenie i pewne zwycięstwo AnanASEK, które wygrały do 13 pkt. W 3. secie drużyna DIGI B próbowała jeszcze nawiązać walkę ale niestety było to za mało na dobrze dysponowane tego dnia AnanASKi, które wygrały seta do 19 pkt. i całe spotkanie 3:0. MVP meczu została wybrana atakująca Paula Piórkowska z drużyny AnanASKi.

W trzecim meczu rywalizowały drużyny Leśny Dzban vs Gotowe na Wszystko.

Zapowiadał się ciekawy pojedynek 4 i 2 drużyny z poprzedniego sezonu. Już 1. set pokazał, że będzie to wyrównany mecz. Obie drużyny starały się nie popełniać głupich błędów. W końcówce seta lepiej zagrały Gotowe i to one wygrały do 22 pkt. Podbudowane wygraną w 1. partii Gotowe bardzo gładko rozprawiły się z rywalkami w 2. secie pewnie wygrywając do 18 pkt. Zawodniczki Leśnego Dzbana nie miały już w tym momencie nic do stracenia. Zaczęły grać lepiej w polu serwisowym co odrzuciło rywalki od siatki, które oddawały czasami piłkę za darmo na drugą stronę. Zawodniczki Leśnego potrafiły wykorzystać takie prezenty od rywalek i ostatecznie pewnie wygrały seta do 18 pkt. pozostając tym samym jeszcze w grze. 4. set to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Końcówka seta należała do Gotowych, które wykazały się większym doświadczeniem i wygrały seta do 23 pkt. a całe spotkanie 3:1. Cenne 3 pkt. powędrowały do Gotowych bo wiadomo, że drużyna Leśnego potrafi sprawić kłopoty najlepszym drużynom. Najlepszą zawodniczka meczu została atakująca Anna Blacha z drużyny Gotowe na Wszystko.

W czwartym meczu zmierzyły się drużyny Desperatki vs DIGI A.

1. seta dobrze rozpoczęły Desperatki od prowadzenia 3:1. Drużyna DIGI A szybko wyrównała 3:3 i zaczęła odjeżdżać przeciwniczkom (8:5, 12:9, 16:10). Ich przewaga powiększała się z każdą minutą i ostatecznie wygrały seta pewnie do 16 pkt. 2. seta ponownie lepiej zaczęły Desperatki od prowadzenie 2:0 ale DIGI A wyrównały przy stanie 3:3. Kiedy DIGI A prowadziły 8:5 ich rywalki poprosiły o czas. Po przerwie drużyna DIGI A kontynuowała dobra grę i utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie (12:8). Od tego momentu Desperatki zaczęły grać zdecydowanie lepiej i zmusiły przeciwniczki do wzięcia czasu przy stanie 13:12. Przerwa pozytywnie wpłynęła na zawodniczki DIGI A, które zdobyły 3 pkt z rzędu. Ale Desperatki kontrolowały przebieg tego spotkania i szybko wyrównały 16:16 a nawet wyszły na prowadzenie 18:16 zmuszając przeciwniczki do wzięcia 2. czasu. Duża w tym zasługa środkowej Pauliny Łubianki, która trudną zagrywką odrzuciła rywalki od siatki. Po przerwie zagrywająca nie zwalniała ręki i Desperatki prowadziły już 23:16 co dało im 10 pkt. z rzędu (od stanu 16:13 do 16:23)!!! Ostatecznie set kończy się do 17 pkt. Tak jak dwa poprzednie sety tak i w 3. secie lepiej zaczęły Desperatki od prowadzenia 3:1. Drużyna DIGI A wyrównała przy stanie 5:5 i zaczęła odskakiwać rywalkom na kilka punktów zmuszając je do wzięcia 1. czasu przy stanie 9:6. Przerwa nie wybiła z rytmu DIGI A, które zdobyły 3 pkt i wyszły na prowadzenie 12:6. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się (16:11). Przy stanie 19:15 drużyna Desperatek poprosiła jeszcze o 2. czas. Niestety obraz gry nie zmienił się i set kończy się wygraną DIGI A do 18 pkt. 4. seta lepiej tym razem zaczęła drużyna DIGI A od prowadzenia 3:0. Drużyna Desperatek wyrównała przy stanie 5:5. W kolejnej części seta to Desperatki zaczęły odjeżdżać rywalkom zmuszając je do wzięcia czasu przy stanie 11:9. Przerwa nie wybiła z rytmu Desperatek, które zaczęły grać coraz lepiej i powiększyły przewagę prowadząc już 19:11. Duża w tym zasługa przyjmującej Marty Murawskiej, która bardzo dobrze spisywała się w polu serwisowym zdobywając kilka punktów. Zmiana rozgrywającej w drużynie DIGI A nie zmieniła obrazu gry i set kończy się bardzo pewną wygrana Desperatek do 15 pkt. Początek tie-breaka był bardzo wyrównany (4:4). Jednak w 1. części dogrywki lepsze okazały się Desperatki, które prowadziły 8:5. Po zmianie stron przewaga Desperatek utrzymywała się do stanu 11:8. Od tego momentu drużyna DIGI A zaczęła grać dużo lepiej i mając już tylko 1 pkt straty przy stanie 12:11 zmusiła rywalki do 1. czasu. Po przerwie DIGI A zdobyły kolejno 2 pkt i tym razem to one wyszły na prowadzenie 13:12. Desperatki poprosiły o 2. czas po którym wyrównały 13:13. Końcówka jednak należała do DIGI A, które wygrały na przewagi do 14 pkt. a całe spotkanie 3:2. Najlepszą zawodniczka meczu została przyjmująca Joanna „BORO” Borowska z drużyny DIGI A.