PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 5. KOLEJKA ]

6 stycznia 2020

PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [5. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Olszyna Team vs Kombinat.

Set 1 i 2 były bardzo wyrównane z niewielką przewagą drużyny Olszyny, która wygrała je odpowiednio do 21 pkt. i do 22 pkt. W 3. secie drużyna Kombinat wyciągnęła wnioski po przegranych setach i zaczęła grać zdecydowanie lepiej. Pewna wygrana do 15 pkt. dała jeszcze nadzieję drużynie Kombinat na dalszą rywalizację. Warto zaznaczyć, że w dotychczas rozegranych meczach drużyna Kombinatu jeżeli nie wygrywała to przynajmniej potrafiła urwać 1. seta każdemu przeciwnikowi. 4. set zdecydowanie należał znów do Olszyny, która wygrała do 17 pkt. i całe spotkanie 3:1. W przypadku drużyny Olszyna Team warto zauważyć, że w dotychczas rozegranych 5 meczach aż 3- krotnie grali w tie-breakach i aż 2-krotnie wychodzili z nich zwycięsko. Najlepszym zawodnikiem meczu został atakujący Łukasz Gliński z drużyny Olszyna Team.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Osa Łomianki Siatkówka vs Och Team.

Faworytem tego spotkania wydawała się Osa, która była liderem 2. Ligi BLS. 1. set zdawał się to potwierdzać. Osa bardzo zdecydowanie prowadziła od początku seta (5:2, 8:3). Przy stanie 9:3 drużyna Och Teamu poprosiła o czas. Nie zmienił on obrazu gry a przewaga Osy utrzymała się (12:6, 16:9) i set kończy się do 20 pkt. Początek 2. seta był bardzo wyrównany (2:2, 5:5, 7:7). Kiedy Och Team odskoczył na kilka punktów, ich przeciwnik poprosił o czas przy stanie 12:8. Po przerwie udało się zmniejszyć stratę do 2 pkt. (12:10) , ale po chwili Och Team ponownie odskoczył na kilka punktów (16:12). Osa kontrolowała jednak przebieg tego meczu i szybko odrobiła straty zmuszając tym razem Och Team do wzięcia czasu przy stanie 16:15. Po przerwie znowu zrobiło się równo po obu stronach (17:17). Końcówka seta tym razem należała do Och Teamu, który wygrał do 21 pkt. wyrównując stan rywalizacji. Przegrana 2. Partii bardzo podrażniła Osę, która zaczęła 3.seta od prowadzenia 5:0 zmuszając tym samym rywala do wzięcia czasu. Przerwa nie wybiła z rytmu Osy, która powiększyła swoją przewagę do 7:0 !!! Zmiany zawodników na poszczególnych pozycjach przeprowadzone w drużynie Och Teamu nie zmieniły obrazu gry i set kończy się bardzo pewną wygraną Osy do 14 pkt. 4. Seta dobrze zaczął Och Team od prowadzenia 3:0. Osa szybko jednak wyrównała (3:3). Wynik remisowy utrzymywał się do stanu 5:5. Od tego momentu zaznaczyła się wyraźna przewaga drużyny Och Team. Jeszcze przy stanie 10:7 drużyna Osy poprosiła o czas. Niestety nie wybił on z rytmu przeciwnika a wręcz przeciwnie zaczęli oni grać jeszcze lepiej powiększając przewagę (12:9, 16:10, 19:11, 22:14). Ostatecznie set kończy się pewną wygraną Och Teamu do 15 pkt. który tym samym doprowadził to tie-breaka. 5. Seta bardzo dobrze zaczęła Osa od prowadzenia 4:0 zmuszając przeciwnika do wzięcia czasu. Kilkupunktowa przewaga utrzymała się do zmiany stron (8:4). Po zmianie stron Osa kontynuowała dobrą grę powiększając przewagę (12:4). Ostatecznie set kończy się ich wygraną do 6 pkt. Najlepszym zawodnikiem meczu został Wojciech Ubysz z drużyny Osa Łomianki Siatkówka.

W trzecim meczu rywalizowały drużyny El Dream vs Hawajska.

Faworytem wydawała się być drużyna Hawajska, która była wiceliderem 2. Ligi BLS. Pewna wygrana w 1.secie do 19 pkt. zdawała się to potwierdzać. W 2.secie El Dream zagrał lepiej ale nie wystarczyło to aby pokonać Hawajską, która wygrała do 20 pkt. Wszystko wskazywało na to, że będzie szybkie 3:0. Niestety w 3.secie role się odwróciły. To El Dream zaczął dyktować swoje warunki gry pewnie wygrywając do 14 pkt. 4. Set był bardzo wyrównany. Końcówka seta należała do drużyny El Dream ,która wygrała do 23 pkt doprowadzając tym samym do dogrywki. W 5.secie drużyna Hawajska nie była już w stanie zatrzymać rozpędzonego El Dreamu, który wygrał seta do 11 pkt., a całe spotkanie 3:2. Po raz kolejny sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że „jeżeli prowadzi się 2:0 i nie wygrywa się 3:0 to przegrywa się 2:3”. Dla drużyny Hawajska była to pierwsza porażka w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartosz Borawski z drużyny El Dream.