6 stycznia 2020

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [5. KOLEJKA]

W pierwszym meczu zagrały drużyny DIGI A vs Leśny Dzban.

Zapowiadał się ciekawy pojedynek 3 i 4 drużyny z poprzedniego sezonu.
Przypomnę tylko, że wówczas mecz o 3. miejsce wygrała drużyna DIGI A wynikiem 3:1. 1. seta bardzo dobrze zaczęła drużyna Leśnego Dzbana, która wygrała pewnie do 17 pkt. 2. set był już bardziej wyrównany. Drużyna DIGI A zagrała zdecydowanie lepiej co przełożyło się na wynik tego seta, którego wygrały do 22 pkt. wyrównując stan rywalizacji. W 3. secie dało się zauważyć, że gra obu drużyn bardzo faluje. Tym razem na „fali wznoszącej” była drużyna Leśnego Dzbana, która pewnie wygrała do 16 pkt. Po cichu zanosiło się na niespodziankę. Ale drużyna DIGI A nie z takich opresji wychodziła obronną ręką. Tak było też i tym razem. Pewnie wygrały seta do 19 pkt. doprowadzając do dogrywki. Tie-break był bardzo wyrównany. Obie drużyny zdawały sobie sprawę jak ważny to jest mecz do ogólnej klasyfikacji. Końcówka seta należała do drużyny DIGI A, która wygrała do 12 pkt a całe spotkanie 3:2. Najlepszą zawodniczką meczu została środkowa Natalia Sikorska z drużyny DIGI A.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny DIGI B vs KS Halinów.

Początek 1. seta należał do drużyny DIGI B, która pewnie prowadziła (3:0, 6:2, 8:3). W dalszej części seta przewaga wzrosła jeszcze bardziej (12:5, 16:9). Ale w pewnym momencie drużyna KS Halinów zaczęła odrabiać straty zmuszając przeciwniczki do wzięcia czasu przy stanie 18:14. Niestety przerwa nie wybiła z rytmu kadetek, które po czasie zdobyły kolejne 2 pkt. (18:16). Drużynie DIGI B udało się jednak zrobić przejście i tym razem to one serią zagrywek zaczęły zdobywać punkty odjeżdżając rywalkom i pewnie wygrywając seta do 18 pkt. Początek 2. seta był wyrównany (4:4). Od tego momentu drużyna DIGI B zaczęła odjeżdżać rywalkom zmuszając je do wzięcia 1.czasu przy stanie 7:4. Po przerwie drużyna DIGI B kontynuowała dobrą passę i powiększyła jeszcze bardziej przewagę (12:4). Przy stanie 17:6 drużyna KS Halinów poprosiła o 2.czas. Ostatecznie set kończy się bardzo pewna wygraną drużyny DIGI B do 12 pkt. 3. seta od prowadzenia 2:0 rozpoczęła drużyna KS Halinów. Ich przeciwniczki szybko wyrównały a wynik remisowy utrzymywał się do stanu 4:4. Od tego momentu drużyna DIGI B zaczęła odjeżdżać rywalkom (8:6, 12:8). Wydawało się, że drużyna DIGI B pewnie już zmierza po zwycięstwo. Ale w pewnym momencie kadetki zaczęły odrabiać straty i zdołały wyrównać zmuszając przeciwniczki do wzięcia 1. czasu przy stanie 13:13. Mało tego, po przerwie Kadetki zdobyły kolejno 5pkt.(18:13) zmuszając rywalki do wzięcia 2. czasu. Tym razem był on na tyle skuteczny, że drużyna DIGI B odrobiła straty i tym razem to kadetki poprosiły o 1.czas przy stanie 19:18. Po przerwie DIGI B zdobyły 2 pkt. z rzędu i ponownie wyszły na prowadzenie 20:19. Trener drużyny KS Halinów poprosił o 2.czas. Kadetki po przerwie wyrównały (20:20), ale to wszystko na co było stać je w tym secie, którego przegrały do 21 pkt. a całe spotkanie 0:3. Mimo porażki należy pochwalić kadetki dla których moim zdaniem był to najlepszy mecz z dotychczas rozegranych. Szkoda zmarnowanej szansy w 3.secie bo kto wie jak mogłyby potoczyć się losy dalszej rywalizacji. Najlepszą zawodniczka meczu została przyjmująca Karolina Warzyńska z drużyny DIGI B.

W trzecim meczu rywalizowały drużyny FightŁapy vs Gotowe na Wszystko.

Faworytkami tego meczu zdawały się być Gotowe na Wszystko. Początek 1. seta zdawał się to potwierdzać (3:0, 8:4). Bezpieczna przewaga utrzymywała się (12:9, 16:11). Od tego momentu FightŁapy zaczęły grać zdecydowanie lepiej i zbliżyły się do swoich rywalek na 1 pkt (16:15) zmuszając je do wzięcia czasu. FightŁapy nadal grały bardzo dobrze i wyrównały przy stanie 18:18. Drużyny grały punkt za punkt. Wynik remisowy utrzymywał się do stanu 22:22. W tym momencie to FightŁapy poprosiły o czas. Był on na tyle skuteczny, że końcówka seta należała właśnie do FightŁap, które wygrały do 23 pkt. 2. seta dobrze zaczęły Gotowe od prowadzenia 2:0. Drużyna FightŁapy szybko jednak wyrównała 2:2. Wynik remisowy utrzymywał się do stanu 6:6. Od tego momentu FightŁapy zaczęły odskakiwać rywalkom (10:7, 12:8). Kiedy prowadziły już 16:9 drużyna Gotowe na Wszystko poprosiła o 1. czas. Był on na tyle skuteczny, że udało się odrobić sporo punktów i przy stanie 19:16 to drużyna FightŁap poprosiła o 1. czas. Im również przerwa przyniosła wiele dobrego w postaci 4 pkt z rzędu co zmusiło Gotowe do wzięcia 2. czasu przy stanie 23:16. Widać, że obie drużyny potrafią bardzo mobilizować się na wziętych czasach bo po przerwie tym razem to Gotowe odrobiły sporo punktów zmuszając rywalki do wzięcia 2. czasu przy stanie 24:22. Po czasie Gotowe zdobyły kolejny punkt i przegrywały już tylko 23:24. Kończący seta punkt zdobyły jednak FightŁapy i wygrały do 23 pkt. Zanosiło się na sporą niespodziankę. 3. seta dobrze zaczęły FightŁapy od prowadzenia 2:0. Gotowe szybko wyrównały (2:2) a wynik remisowy utrzymywał się bardzo długo (4:4, 8:8, 12:12). Kiedy FightŁapy odskoczyły na 3 pkt. (15:12) drużyna Gotowe na Wszystko poprosiła o 1. czas. Po przerwie wyrównały i było 15:15. Obie drużyny grały bardzo dobrze. Gra toczyła się punkt za punkt (19:19). Przy stanie 22:20 dla drużyny FightŁapy, ich przeciwniczki poprosiły o 2. czas. Czuły, że nie tylko ten set ale i cały mecz wymyka się im spod kontroli. Ostatecznie seta wygrały FightŁapy do 22 pkt. a całe spotkanie 3:0. Niespodzianka stała się faktem. Wicemistrzynie z poprzedniego sezonu przegrały po bardzo zaciętej i wyrównanej walce swój pierwszy mecz w tym sezonie. Duże brawa należą się drużynie FightŁapy, która wygrała zasłużenie w bardzo dobrym stylu z wyżej notowanym przeciwnikiem. Najlepszą zawodniczka meczu została Natalia Kurpiewska z drużyny FightŁapy.

W czwartym meczu spotkały się drużyny Desperatki vs Nieznajome.

Faworytkami tego meczu były mistrzynie – Nieznajome. Ale Desperatki w 1. secie pokazały, że można z nimi walczyć jak równy z równym. Bardzo wyrównany set, w którym to Nieznajome goniły wynik. Desperatkom w końcówce seta zabrakło jednak „zimnej krwi” i przegrały seta na przewagi do 24 pkt. Kolejne 2. sety już zdecydowanie należały do Nieznajomych, które wygrały odpowiednio do 19 pkt. i do 18 pkt. Kolejna wygrana za 3 pkt. i to bez straty seta. Był to 37 mecz wygrany z rzędu przez Nieznajome, w których straciły zaledwie 2 sety !!! Najlepszą zawodniczką meczu została atakująca Katarzyna Kowalska z drużyny Nieznajome.