PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 9. KOLEJKA-OSTATNIA ]

17 lutego 2020

PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [9. KOLEJKA-OSTATNIA !!!]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Olszyna Team vs Och Team.
Obie drużyny straciły już szansę w walce o czołowe lokaty. Wygrana jednej lub drugiej nie zmieniała już nic w końcowym układzie tabeli. Początek 1. seta był bardzo wyrównany (3:3, 6:6). Przy stanie 7:6 drużyna Olszyny poprosiła o 1. czas. Ich przeciwnicy złapali „wiatr w żagle”. Zaczęli odjeżdżać i powiększać przewagę (10:6, 12:8). Przy stanie 16:10 drużyna Olszyny wzięła 2. czas. Był on na tyle skuteczny, że zaczęli odrabiać straty i było już 16:13. Przewaga Och Teamu utrzymywała się do stanu 20:16. Chwila rozkojarzenia i przy stanie 22:21 zmuszeni zostali do wzięcia czasu. Po przerwie wrócili do swojej gry i wygrali końcówkę seta do 22 pkt. 2. set to bardzo dobre otwarcie drużyny Olszyny, która prowadziła już 4:0. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się bardzo długo ale zaczęła stopniowo maleć (8:3, 12:8, 16:13). Drużyna Och Team zdołała wyrównać przy stanie 19:19 zmuszając tym samym Olszynę do wzięcia czasu. Przerwa nie wybiła z rytmu Och Teamu, który kontynuował dobrą grę i nadal punktował przeciwnika wygrywając końcówkę seta do 23 pkt. Początek 3. seta to ponownie bardzo dobre wejście drużyny Olszyny, która prowadziła już 5:0 !!!.Tym razem grali zdecydowanie lepiej i cały czas powiększali swoją przewagę (12:6, 15:6). W drużynie Och Temu zdecydowanie padło przyjęcie. Drugi rozgrywający, który pojawił się na placu gry miał dużo biegania co w konsekwencji przełożyło się na jakoś wystawy. Drużyna Och Team nie była już w stanie nawiązać walki i przegrała seta do 18 pkt. 4. set był bardzo wyrównany (2:2, 6:6, 9:9). Ale od tego momentu Olszyna „wrzuciła wyższy bieg” i zaczęła odjeżdżać rywalowi (13:10, 19:15, 22:17) pewnie wygrywając do 21 pkt. wyrównując tym samym stan rywalizacji 2:2. Początek tie-breaka był wyrównany (2:2). Drużyna Och Team powróciła w tym secie do swojego podstawowego rozgrywającego. Kiedy Olszyna prowadząc 4:2 straciła 3 pkt z rzędu i zrobiło się 4:5 poprosili o 1. czas. Po przerwie Och Team kontynuował dobrą grę i przy stanie 4:7 zmusił Olszynę do wzięcia 2. czasu. Do zmiany stron to Och Team był drużyną lepszą i prowadził 8:6. Jednak Olszyna pokazała, że walczy do końca i zdołała wyrównać przy stanie 11:11 zmuszając drużynę Och Team do wzięcia czasu. Podczas przerwy drużyna Och Teamu zmobilizowała się bardzo czego efektem były wygrane trzy ostatnie akcje i mecz kończy się ich zwycięstwem do 12 pkt. Najlepszym zawodnikiem meczu został rozgrywający Maciek Białek z drużyny Och Team.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny El Dream vs Kombinat.
Przed tym meczem Kombinat zapewnił już sobie 3 miejsce w lidze natomiast El Dream chciał pokazać, że wysokie 4 miejsce nie jest przypadkiem. Początek 1. seta należał do El Dreamu, który prowadził (3:2, 7:4, 12:10, 15:12). Kombinat wyrównał przy stanie 15:15. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt. Końcówka seta należała do El Dreamu, który wygrał na przewagi do 24 pkt. W 2. secie początek należał tym razem do Kombinatu, który prowadził (3:0, 8:6). El Dream wyrównał przy stanie 10:10. Ale od tego momentu to Kombinat zaczął grać lepiej i wyszedł zdecydowanie na prowadzenie (15:11, 21:14). Ale niestety trafił się im przestój i drużyna El Dream zdobyła 5 pkt z rzędu zmuszając Kombinat do wzięcia czasu przy stanie 21:19. Przerwa wybiła z rytmu rozpędzony El Dream, który ostatecznie przegrał seta do 22 pkt. 3. set to najbardziej wyrównany set w tym meczu. Obie drużyny grały praktycznie cały set punkt za punkt (5:5, 8:7, 15:16, 22:22, 24:24). Seta na przewagi do 24 pkt wygrał Kombinat. W 4. secie drużyna Kombinatu poszła za ciosem i prowadziła od początku (5:1, 8:3, 12:8, 16:13). Wydawało się, że kontrolują cały czas przebieg tego seta i być może myślami byli już w szatni. Niespodziewanie drużyna El Dream powróciła do gry i zdołała wyrównać przy stanie 17:17 zmuszając tym samym przeciwnika do wzięcia czasu. Mało tego. Po przerwie to El Dream wyszedł na prowadzenie 18:17. I od tego momentu ponownie zaczęła się walka punkt za punkt. Set zakończył się dopiero na przewagi przy stanie 33:31 dla El Dreamu, który doprowadził do dogrywki. Tie-break to bardzo dobre otwarcie przez Kombinat, który prowadził (3:1, 6:2, 8:3). Po zmianie stron Kombinat nie zwalniał tempa i pewnie prowadził już 11:6. Niestety po raz kolejny poczuli się już zbyt pewni wygranej i już „byli w ogródku i witali się z gąską”. Drużyna El Dream walczyła jednak do końca i mając już tylko 1 punkt straty zmusiła rywala do wzięcia czasu przy stanie 12:11. Wynik wyrównał się przy stanie 14:14. Dwie ostatnie akcje należały do El Dreamu, który wygrał na przewagi do 14 pkt. a całe spotkanie 3:2. W tym meczu El Dream pokazał charakter i że 4 miejsce w lidze nie jest przypadkiem. Przypomnę tylko, że w 8. kolejce pokonali lidera Osę Łomianki 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Maciek Wiśniewski z drużyny El Dream. Gratulacje należą się również drużynie Kombinat, która w swoim debiucie w BLS zdobyła 3 miejsce i zagra w turnieju barażowym o najwyższą klasę rozgrywkową BLS.

W trzecim meczu spotkały się drużyny Osa Łomianki Siatkówka vs Hawajska.
Mecz wicelidera z liderem w ostatniej kolejce ligi !!! Można śmiało powiedzieć, że FINAŁ 2. Ligi BLS !!! Przypomnę tylko, że drużyna Hawajska miała przed tym meczem 2 pkt przewagi nad rywalem. Musiała więc wygrać 2 sety i zdobyć 1 pkt. Natomiast wygranie meczu za 3 pkt dawało Osie tytuł mistrzowski. Zapowiadał się więc bardzo ciekawy mecz. Ale po kolei. Początek 1. seta był wyrównany (3:3), ale z upływem czasu przewagę zdobyła Osa (6:4,8:4). Przy stanie już 10:4 drużyna Hawajska poprosiła o czas. Po przerwie udało się zrobić przejście i zdobyć punkt (10:5) ale nie wybiło to z rytmu Osy, która powiększyła przewagę (12:5, 15:6). W końcówce seta udało się jeszcze Hawajskiej zmniejszyć stratę punktową (21:17) ale Osa pewnie dowiozła przewagę do końca seta, którego wygrała do 20 pkt. W 2. secie początek był bardzo wyrównany (2:2, 6:6). W dalszej części seta Hawajska zaczęła grać lepiej i przy stanie 12:8 zmusiła przeciwnika do wzięcia czasu. Niestety przerwa nie wpłynęła na poprawę ich gry i przegrali seta do 19 pkt. Tym samym Hawajska wróciła do gry i potrzebowała jeszcze tylko 1 seta aby zdobyć mistrzostwo ligi. Pobudzeni wygraną dobrze zaczęli 3. seta od prowadzenia 3:1. Osa jednak szybko wyrównała 3:3 i wynik remisowy utrzymywał się do stanu 6:6. Od tego momentu Osa zaczęła grać lepiej i przy stanie 9:7 zmusiła przeciwnika do wzięcia czasu. Hawajska zdawała sobie sprawę z tego jak ważny to jest dla nich ten set. Nie mogli sobie pozwolić aby przeciwnik odjechał im na kilka punktów. Niestety Osa wpadła we właściwy rytm i pewnie wygrała seta do 20 pkt. 4. set i decydujące starcie. Ten set miał ostatecznie rozstrzygnąć o mistrzostwie 2. Ligi BLS. Osa po wygraniu poprzedniej partii była pozytywnie nastawiona i rozkręcała się coraz bardziej prowadząc już 5:1 !!! Hawajska w tym momencie poprosiła o 1. czas. Nie wybił on Osy z uderzenia ponieważ po przerwie zdobyli kolejny punkt i było 6:1. Musiało to trochę wstrząsnąć Hawajską bo tym razem to oni zdobyli 3 pkt z rzędu zmniejszając przewagę do 6:4. Mało tego, Hawajska poczuła, że jeszcze może powalczyć w tym secie i wyszła na prowadzenie 10:8. Osa poprosiła o czas. Uspokoili swoją grę a przede wszystkim przyjęcie co pozytywnie wpłynęło na pozostałe elementy gry. Powrócili do gry i wyszli na prowadzenie 13:12 zmuszając tym razem Hawajską do wzięcia 2. czasu. Gra była bardzo wyrównana. Od stanu 19:17 drużyna Osy zdobyła kolejne 2 pkt (21:17) co było decydującym momentem w tym secie. Grając rozsądnie punkt za punkt bezpiecznie dowieźli przewagę do końca seta, którego wygrali do 21 pkt. a całe spotkanie 3:1. Tym samym wyprzedzili Hawajską w ostatecznej klasyfikacji o 1 pkt i zdobyli MISTRZOSTWO 2. Ligi BLS. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Paweł Nowak, który świetną zagrywką i skuteczną grą w ataku zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w tym jakże ważnym meczu. Drużynie Osa Łomianki Siatkówka GRATULUJEMY awansu do 1. Ligi BLS !!! Natomiast drużyna Hawajska o awans będzie musiała postarać się w turnieju barażowym. Ale myślę, że był to dla nich mimo wszystko bardzo dobry sezon.